top of page

Fala uderzeniowa Storz Medical Bielsko-Biała

Storz Medical jest pionierską firmą w dziedzinie fal uderzeniowych. Technologia ta wykorzystywana jest w medycynie od 1987 roku, a w 2004 szturmem wdarła się na rynek kosmetologiczny i dermatologiczny. Wszystko za sprawą modyfikacji właściwości fizycznych fal uderzeniowych, wpływających na poprawę kształtu sylwetki, ujędrnienie skóry i redukcję cellulitu. To innowacyjne urządzenie, dzięki któremu możemy wykonać drenaż limfatyczny, dostępne jest już u naszym gabinecie w Bielsku-Białej. Zabiegi z użyciem fal akustycznych z powodzeniem stosowane są zarówno na ciało jak i twarz.

Zabieg falą uderzeniową - wskazania

Redukcja cellulitu

Cellulit to rodzaj zmian zwyrodnieniowych w tkance podskórnej, który dotyka wiele kobiet, niezależnie od wieku. Doprowadza do spowolnienia krążenia krwi i limfy, a to z kolei skutkuje przerostem komórek tłuszczowych oraz pojawieniem się obrzęków i zastojów limfatycznych. Szereg badań klinicznych wskazuje, iż fala uderzeniowa emitowana podczas zabiegu, jakim jest drenaż limfatyczny, redukuje cellulit i tkankę tłuszczową. Dzieje się tak poprzez stymulację krążenia krwi i limfy oraz pobudzenia lipazy, czyli procesu rozkładu tłuszczu.


Pobudzenie pracy tkanki łącznej za pomocą fali akustycznej wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry, co przekłada się na redukcję tzw. skórki pomarańczowej. Drenaż limfatyczny możemy wykonywać na wszystkich obszarach ciała dotkniętych cellulitem – także tych trudno dostępnych jak ramiona, biodra czy kolana. Dostosowujemy go do indywidualnych potrzeb każdego klienta, pomagając mu zniwelować problematyczne niedoskonałości ciała – bezpiecznie i nieinwazyjnie.

Kobieta z celulitem

Wzmocnienie i ujędrnienie skóry

Wraz z upływem czasu skóra traci jędrność i elastyczność. Zdarza się to również w przypadku nagłej utraty wagi. Z pomocą przychodzi fala akustyczna, która to stymulując komórki naszej skóry (fibroblasty) do produkcji kolagenu i elastyny wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry. Ta staje się gładka, zwarta oraz miękka w dotyku już po pierwszym zabiegu. Falą uderzeniową może ujędrnić skórę na każdym obszarze naszego ciała, między innymi na wewnętrznej stronie ramion, wewnętrznej stronie ud, brzuch, pośladki, nogi, kolana biodra. Co najważniejsze efekty po zabiegu są długotrwałe.

Kobieta trzyma kartkę z napisem
Kobieta z celulitem z białej bieliźnie

Zabieg remodelujący, zabieg przed liposukcją i po niej

Terapia falą uderzeniową z powodzeniem wykorzystywana jest po zabiegach chirurgicznych z zakresu medycyny estetycznej, gdyż stymuluje komórki naszej skóry do silnej regeneracji i przebudowy oraz przyspiesza krążenie krwi i limfy. Ponadto pobudza do odbudowy struktury znajdujące się w głębszych warstwach skóry oraz tych powierzchniowych. Świetnym przykładem jest liposukcja. Bardzo często obszar poddany zabiegowi odsysania nadmiaru tłuszczu staje się niejednorodny, z obecnością nierównomiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Skóra cechuje się wówczas pofałdowaniami i małą zwartością, co przyczynia się do jej nieestetycznego wyglądu.

Z pomocą przychodzi fala uderzeniowa, która jest niezastąpionym sprzymierzeńcem i niezbędnym elementem do pracy w obrębie obszarów poddanych zabiegowi liposukcji chirurgicznej. Fala akustyczna intensyfikuje wszystkie mechanizmy naprawcze i regeneracyjne naszej skóry. Doprowadza do zwiększonego dotlenienia tkanek, pobudzenia krążenia krwi i limfy, co finalnie skutkuje tym, iż przywraca skórze jednorodność i zwartość, poprawiając tym samym wszelkie funkcje fizjologiczne obszarowi poddanemu zabiegowi. W efekcie przywracamy skórze jej gładkość, sprężystość, a także elastyczność.

Dodatkowo fala akustyczna rekomendowana jest także przed zabiegiem liposukcji. Celem zabiegu jest odpowiednie przygotowanie skóry i tkanki tłuszczowej, co pozwoli zminimalizować ryzyko pojawienia się nierównomiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej oraz utraty elastyczności skóry.

Relaksujące leczenie mięśniowo-powięziowe

Stres jest nieodzownym elementem naszego życia, co przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie. Często staje się przyczyną różnego rodzaju schorzeń zarówno ze strony układu kostnego, jak i mięśniowego. Pospolitą dolegliwością są przykurcze oraz napięcia różnych obszarów naszego ciała, które przyczyniają się do dyskomfortu czy bólu. Skutecznym rozwiązaniem są fale wibracyjne działające stymulująco na mięśnie, doprowadzając tym samym do ich rozluźnienia i zmniejszenia napięcia. Pobudza się również krążenie krwi i limfy, a to przekłada się na poprawę samopoczucia. Drenaż limfatyczny jest rodzajem masażu uciskowego, poprawiającym cyrkulację w kończynach dolnych i górnych, brzuchu, a także twarzy. Jednocześnie może wspomóc redukcję cellulitu i proces odchudzania.

Przeciwwskazania

  • Niedawny zawał serca (w okresie około 3 miesiące od jego wystąpienia)

  • Nowotwór

  • Rozrusznik serca

  • Ostre stany zapalne i pourazowe

  • Ciąża

  • Zakrzepica

  • Osteoporoza w zaawansowanym stadium rozwoju

  • Hemofilia.

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość zabiegów zależna jest przede wszystkim od obszaru poddanemu zabiegowi, rodzaju niedoskonałości i ogólnego stanu zdrowia klienta. Jednak zazwyczaj w celu efektywnego pozbycia się danego problemu rekomenduje się wykonanie 10 zabiegów w serii 2 x w tygodniu. 

Terapia falą uderzeniową Bielsko-Biała Storz Medical - zapraszamy na zabiegi do naszego salonu!

bottom of page