top of page

Storz Medical - fala uderzeniowa

redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu

modelowanie sylwetki

Masterpuls 100

Storz Medical jest pionierską firmą w dziedzinie fal uderzeniowych. Technologia ta wykorzystywana jest w medycynie od 1987 roku, a w 2004 szturmem wdarła się na rynek kosmetologiczny i dermatologiczny poprzez modyfikację właściwości fizycznych fal uderzeniowych wpływając na poprawę kształtu sylwetki, ujędrniające skórę i redukując cellulit. To innowacyjne urządzenie dostępne jest już u naszym gabinecie w Bielsku-Białej.

Zabiegi z użyciem fal akustycznych z powodzeniem stosowane są zarówno na ciało jak i twarz.

Zabiegi na ciało - wskazania

Redukcja cellulitu

Cellulit to rodzaj zmian zwyrodnieniowych w tkance podskórnej. Niedoskonałość ta dotyka wiele kobiet niezależnie od wieku doprowadzając do spowolnienia krążenia krwi i limfy co skutkuje przerostem komórek tłuszczowych oraz pojawieniem się obrzęków i zastojów limfatycznych. 

Szereg badań klinicznych wskazuje, iż fala uderzeniowa redukuje cellulit i tkankę tłuszczową poprzez stymulację krążenia krwi i limfy oraz pobudzenia lipazy, czyli procesu rozkładu tłuszczu. 

Pobudzenie pracy tkanki łącznej za pomocą fali akustycznej w zdecydowany sposób wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry, co przekłada się na redukcję tzw. „skórki pomarańczowej”.

Zabieg możemy wykonywać na wszystkich obszarach ciała dotkniętych cellulitem, także tych trudno dostępnych jak ramiona, biodra czy kolana. Zabieg dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego klienta pomagając mu zniwelować niedoskonałości ciała w miejscach najbardziej dla niego problematycznych w sposób bezpieczny i nieinwazyjny.

Kobieta z celulitem

Wzmocnienie i ujędrnienie skóry

Wraz z upływem przemijającego czasu skóra traci jędrność i elastyczność. Jest to też częsta przypadłość u osób, które nagle straciły kilka kilogramów. 

Z pomocą na redukcję tego defektu skóry przychodzi fala akustyczna, która to stymulując komórki naszej skóry (fibroblasty) do produkcji kolagenu i elastyny wpływa w znaczny sposób na poprawę jedności i elastyczności skóry. Skóra staje się gładka, zwarta oraz miękka w dotyku już po pierwszym zabiegu. Falą uderzeniową może ujędrnić skórę na każdym obszarze naszego ciała, między innymi na wewnętrznej stronie ramion, wewnętrznej stronie ud, brzuch, pośladki, nogi, kolana biodra. Co najważniejsze efekty po zabiegu są długotrwałe.

Kobieta trzyma kartkę z napisem
Kobieta z celulitem z białej bieliźnie

Leczenie blizn i rozstępów

Kolejnym częstym defektem naszej skóry są pojawiające się w różnych okresach naszego życia rozstępy. Najbardziej narażeni na pojawianie się tych zmian są nastolatkowie w okresie dojrzewania, kobiety w ciąży oraz karmiące.

 

Dodatkowo takie czynniki jak zaburzenia hormonalne, dieta oraz intensywny wysiłek fizyczny stymulują rozluźnienie się włókien podoporowych naszej skóry i pojawienie się nieestetycznych blizn w różnych miejscach naszego ciała.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że redukcja blizn i rozstępów to ciężki orzech do zgryzienia, gdyż w przypadku tych niedoskonałości skóra traci swoją pierwotną strukturę. Naprzeciw temu problemowi przychodzi fala akustyczna, która to poprzez wpływ na silną regenerację skóry z czasem doprowadza to wypłacenia i zniwelowania blizn oraz rozstępów. Procesy regeneracyjne i naprawcze zachodzą w całej strukturze skóry.

Kobieta przykłada czarną lupę do brzucha która pokazuje blizne

Zabieg remodelujący, zabieg przed liposukcją i po niej

Fala uderzeniowa z powodzeniem wykorzystywana jest po zabiegach chirurgicznych z zakresu medycyny estetycznej, gdyż stymuluje komórki naszej skóry do silnej regeneracji i przebudowy oraz przyspiesza krążenie krwi i limfy. Ponadto pobudza do odbudowy struktury znajdujące się w głębszych warstwach skóry, jak i powierzchniowych.

Przykładem zabiegu chirurgicznego z zakresu medycyny estetycznej jest liposukcja. Bardzo często obszar poddany zabiegowi odsysania nadmiaru tłuszczu staje się niejednorodny, z obecnością nierównomiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Skóra staje się pofałdowana i mało zwarta, co nadaje jej nieestetyczny wygląd. 

Z pomocą przychodzi fala uderzeniowa, która jest niezastąpionym sprzymierzeńcem i niezbędnym elementem do pracy w obrębie obszarów poddanych zabiegowi liposukcji chirurgicznej. Fala akustyczna intensyfikuje wszystkie mechanizmy naprawcze i regeneracyjne naszej skóry. Doprowadza do zwiększonego dotlenienia tkanek, pobudzenia krążenia krwi i limfy, co finalnie skutkuje tym, iż przywraca skórze jednorodność i zwartość, poprawiając tym samym wszelkie funkcje fizjologiczne obszarowi poddanemu zabiegowi. W efekcie przywracamy skórze jej gładkość, sprężystość, a także elastyczność.

Dodatkowo fala akustyczna rekomendowana jest także przed zabiegiem liposukcji. Celem zabiegu jest odpowiednie przygotowanie skóry i tkanki tłuszczowej, co pozwoli zminimalizować ryzyko pojawienia się nierównomiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej oraz utraty elastyczności skóry.

Fala akustyczna w połączeniu z mezoterapią twarzy i ciała

Urządzenie używane do leczenia skóry

Aktualnie mezoterapia jest jednym z najlepszych sposobów do walki z różnymi niedoskonałościami skóry.

Zaobserwowano, iż połączenie mezoterapii wraz z falą akustyczną w jednym protokole zabiegowym skutkuje intensyfikacją pozytywnych efektów po zabiegowych. Dzieje się tak dzięki temu, że fala uderzeniowa pobudza mikrokrążenie oraz dotlenienie tkanek, co zwiększa przenikalność i dyfuzje składników aktywnych wprowadzanych poprzez mezoterapię w obszarze poddanym zabiegowi. 

Relaksujące leczenie mięśniowo-powięziowe

Stres jest nieodzownym elementem naszego życia co przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie. Permanentny stres bardzo często powoduje różnego rodzaju schorzenia ze strony układy kostnego, jak i mięśniowego. Częstą dolegliwością są przykurcze i napięcia różnych obszarów naszego ciała, co skutkuje dyskomfortem oraz bólem.

Naprzeciw tym dolegliwością przychodzą fale wibracyjne, które działają stymulująco na mięśnie doprowadzając do ich rozluźnienia i zmniejszenia napięcia. Skutkuje to także pobudzeniem krążenia krwi i limfy, co przekłada się na poprawę naszego ogólnego samopoczucia. Drenaż limfatyczny jest rodzajem masażu uciskowego, poprawiającym cyrkulację w kończynach dolnych i górnych, brzuchu, a także twarzy. Jednocześnie może wspomóc redukcję cellulitu i proces odchudzania.

Przeciwwskazania

  • Niedawny zawał serca (w okresie około 3 miesiące od jego wystąpienia)

  • Nowotwór

  • Rozrusznik serca

  • Ostre stany zapalne i pourazowe

  • Ciąża

  • Zakrzepica

  • Osteoporoza w zaawansowanym stadium rozwoju

  • Hemofilia.

Częstotliwość zabiegów

Częstotliwość zabiegów zależna jest przede wszystkim od obszaru poddanemu zabiegowi, rodzaju niedoskonałości i ogólnego stanu zdrowia klienta. Jednak zazwyczaj w celu efektywnego pozbycia się danego problemu rekomenduje się wykonanie 10 zabiegów w serii 2 x w tygodniu. 

bottom of page