Depilacja laserowa – wrażenia po pierwszym zabiegu


Denerwuje mnie szybkie odrastanie po goleniu i szkoda mi czasu na depilator, bo zanim znikną czerwone kropki, zdążą się już pojawić nowe włosy. W depilację laserową nie do końca wierzyłam. Jednak mimo wielu obaw, postanowiłam sprawdzić na własnej skórze jej skuteczność! Zapraszam do czytania, ale koniecznie przygotujcie sobie ciepłą kawkę lub herbatkę. :))

Może na początek kilka słów o salonie, w który zdecydowałam się na zabieg depilacji laserowej. A więc Estelium Gabinety Urody, to miejsce, gdzie pasja i profesjonalizm łączą się w całość. Oferują szeroką gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii pielęgnacyjnej. W gabinecie wykonywane zabiegi są na sprzęcie najwyższej – światowej jakości. Oprócz zabiegów depilacji laserowej, oferują: kriolipolizy medycznej, zamykania naczyń krwionośnych i likwidacji rumienia a także fotoodmładzania, redukcji blizn i rozstępów, zabiegi mezoterapii igłowej i dermarollerów oraz chemiczne peelingi medyczne. Gabinety Urody Estelium to również doskonałe miejsce na relaks i odnowę biologiczną. Zadbają o Twoją twarz i ciało, dłonie i stopy dzięki wielu zabiegom pielęgnacyjnym, dobranych odpowiednio do potrzeb klienta.

Depilację laserową zaleca się osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Depilacja laserowa nie tylko usuwa włosy, ale również leczy skórę. Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Zasada działania lasera diodowego laser LightSheer DESIRE™ polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. Przenikająca do 2 mm w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Długość fali emitowanej przez diodę wynosi 805 m. Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu.

Bezpieczeństwo stosowania lasera laser LightSheer DESIRE™ zostało potwierdzone respektowanym na całym świecie certyfikatem amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków FDA, który pozwala na użycie urządzenia zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej oraz dermatologii.

 • najwyższa skuteczność

 • bezpieczeństwo

 • komfort dla pacjenta

 • krótki czas trwania zabiegu

 • stosunkowo mała ilość zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu.

Specjalistka wybrała dużą głowicę Vaccum jest to innowacyjna końcówka zabiegowa HS o wymiarach 22 na 35 mm dzięki specjalnie opatentowanemu systemowi podciśnienia VACUUM pozwala na 10-krotnie szybszą epilację dużych powierzchni zabiegowych, oraz wyeliminowanie dyskomfortu pacjenta. Zasysanie skóry poddanej zabiegowej do wnętrza głowicy zwiększa absorpcję energii dzięki czemu uzyskujemy skuteczną epilację przy niższych parametrach zabiegowych, dzięki czemuzabieg laserem LightSheer Desire jest praktycznie bezbolesny!

Konsultacje przed zabiegowe – czyli co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się na zabieg?

Kroki, które należy podjąć przed zabiegiem:

 • unikać wyrywania włosków woskiem, pęsetą czy depilatorem mechanicznym 4-6 tygodni wcześniej (dopuszczalne jest natomiast przycinanie, golenie lub stosowanie kremów depilacyjnych),

 • powstrzymać się od nakładania na wybraną powierzchnię maści bądź kremów z wit. A, C, retinoidami, kwasami owocowymi 4 tygodnie przed procedurą,

 • zachować co najmniej półroczną przerwę między końcem przyjmowania retinoidów doustnie a pierwszą wizytą u kosmetyczki,

 • nie zażywać ziół ani leków uwrażliwiających na światło tydzień przed depilacją laserową (jest to m.in. nagietek, dziurawiec, herbatka Figura),

 • upewnić się czy nie posiadamy zapaleń wirusowych, grzybiczych czy bakteryjnych w wybranym miejscu,

 • nie opalać się ani nie stosować samoopalaczy 4-6 tygodni wcześniej,

 • nie narażać skóry na podrażnienia i wysuszenia,

 • bezpośrednio przed pierwszym zabiegiem trzeba zgolić włoski maszynką w wybranej części ciała i umyć skórę, lecz nie nakładać żadnych preparatów.

Przeciwwskazania do odbycia zabiegu:

 • nowo nabyta opalenizna,

 • laktacja lub ciąża,

 • nowotwory,

 • łuszczyca, rybia łuska, bielactwo,

 • zapalenia bakteryjne, wirusowe, opryszczka we wskazanym miejscu,

 • zażywanie preparatów podnoszących wrażliwość na światło,

 • usunięcie owłosienia przy pomocy depilatora, pęsety lub wosku w czasie 4 tygodni lub krótszym przed wizytą w gabinecie,

 • usuwanie owłosienie przy pomocy kremu do depilacji w czasie 2 tyg pzed wizytą w gabinecie.

Najtrudniejszy pierwszy zabieg

Pierwszy raz jest totalną zagadką!! Idziesz na umówioną godzinę, ale tak naprawdę nie wiesz, czego masz się spodziewać – czy będziesz czuła się komfortowo, jak długo to wszystko potrwa i przede wszystkim – CZY BĘDZIE BOLAŁO, bo tak wiele kontrowersyjnych opinii krąży w sieci. Oczywiście przed zabiegiem musisz wypełnić ankietę, dodatkowo specjalistka przeprowadza z Tobą wywiad i wszystkie formalności związane z przeciwskazaniami przed zabiegiem.

Weszłam do oddzielnego gabinetu, dostałam jednorazowe stringi i musiałam się po prostu w nie przebrać. Gdy byłam gotowa przyszła pani wykonująca zabieg bardzo miła, poprosiła, abym ułożyła się maksymalnie wygodnie na specjalnym łóżku i obejrzała „pole depilacyjne”. Jeśli okaże się, że ewentualnie przeoczysz jakieś włoski w gabinecie znajduje się prysznic pod którym możesz zgolić pominięte miejsce lub dermatolog/kosmetolog zrobi to za Ciebie. U mnie nie trzeba było niczego poprawiać, więc specjalistka zdezynfekowała moją skórę, dała mi okulary ochraniające oczy, przygotowała się do zabiegu i zaczęłyśmy zabieg. Najgorszy pierwszy „strzał” lasera, nie wiesz czego się spodziewać czy to będzie ból do zniesienia… Ale na szczęście zabieg depilacji laserowej nie był bardzo bolesny. Odczuwałam punktowe ukłucia, z pewnością zabieg nie zależy do przyjemnych. Sam zabieg depilacji laserowej bikini trwał około 30 minut.

Wstyd?

Czy zabieg – ze względu na to, że depilujemy bikini – jest wstydliwy? Przed zabiegiem też tak myślałam, jednak obecnie mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że nie. Leżymy swobodnie w majteczkach, które dają nam bardzo duży komfort. Są one jednorazowe, dość luźne i pozwalają na odsuwanie materiału w każdą stronę – dzięki czemu bez trudu specjalistka możne przyłożyć głowicę lasera. Zresztą – stres wywołany każdym strzałem skutecznie powoduje zapomnienie o jakimkolwiek poczuciu wstydu.

Czy to boli?

TAK. Jest to ból do przeżycia, ale nigdy w życiu nie zrobiłabym czegoś takiego dla przyjemności. Kiedy głowica lasera przykładana jest do skóry, czuć lekkie ukłucie, porównywalne do wyrwania włosa przy regulacji brwi. Bardziej stresujące jest chyba piknięcie przy każdym „strzale”, na które mimowolnie się reaguje. Laser, którym był wykonywany zabieg to Light Sheer. Zabieg polega na tym, że dostajesz strzał, boli tak, że zaciskasz zęby, potem masz wspaniałe pięć sekund bez bólu. I od nowa. Ból jest wręcz fascynujący, jednak na szczęście trwa tylko ułamek sekundy. Da się przeżyć!!

Co boli najbardziej?

Laserowa depilacja bikini, jest bolesna, bo to przecież bardzo wrażliwy obszar. Mnie zdecydowanie najbardziej bolały strzały głowicą, przy wargach. Strzały bolą jak strzały – lekko piecze skóra, ale bardzo krótko. Najgorsze jest jednak nie samo uderzenie lasera, a… czas oczekiwania, a więc moment chłodzenia – bo po prostu psychicznie wyczekujemy, kiedy głowica zassie obszar skóry i zada kolejny strzał. Co najważniejsze, nie łudźcie się, że następny raz będzie lepszy – kolejne razy bolą tak samo…

Ile to trwa?

U mnie pierwsze bikini trwało około trzydziestu minut. Dla porównania nogi zajęły w moim przypadku nieco ponad godzinę.