top of page

Masaż Kobido
Japoński masaż twarzy

Ayurveda-Website-Image-1.jpeg
masaz-twarzy.webp

Japoński masaż twarzy KOBIDO łączy w sobie techniki rozluźniania mięśni głębokich, oraz stymulację i pobudzenie ich do pracy.

Masaż Kobido 

Co to ?

Jest to całościowy masaż twarzy, szyi i dekoltu, który składa się kilku etapów, co przekłada się na ponad 100 różnych ruchów, wykonywanych dłońmi.

Efekt

Efekty masażu pojawiają się bardzo szybko, skóra po zabiegu jest pełna blasku, a mięśnie są zdecydowanie bardziej rozluźnione, co wpływa na ogólne samopoczucie i odprężenie organizmu.

Wzmocnienie Efektu 

Masaż możemy wzbogacić o Facetapingi, czyli oklejanie skóry specjalnymi taśmami. Taki zabieg znacznie przedłuża efekt masażu. Masaż wzbogacony o działanie taśm, bardzo dobrze sprawdza się, zwłaszcza w miejscach, zastojów limfatycznych, dla usprawnienia przepływu krwi i limfy.Skóra po zdjęciu taśm jest napięta i wygładzona. Taping jest również znakomitym uzupełnieniem terapii po porażeniu nerwu twarzowego, oraz doskonale wyrównuje asymetrię. Skuteczność działania facetapingu gwarantuje tylko prawidłowa aplikacja taśm.

Dlaczego ?

Głównym założeniem masażu jest niechirurgiczny lifting twarzy, który z kolei, jest alternatywą dla zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Działanie

Dzięki pracy na głębokich strukturach mięśni, zmniejsza się widoczność zmarszczek, poprawia przepływ krążenia krwi i limfy oraz wyrównuje koloryt skóry. Warto też wspomnieć o działaniu japońskiego liftingu twarzy na bruksizm czy migreny gdzie możemy zaobserwować działanie prozdrowotne.

Wskazania 

 Napięcia mięśniowe - Migrenowe bóle głowy - Bruksizm - Skóra pozbawiona jędrności - Zmarszczki mimiczne - Stres - Zastoje limfatyczne lub wodne - Opadający owal twarzy, opadające powieki Przeciwskazania: - Gorączka - Stany zapalne skóry ( alergiczne, wirusowe, bakteryjne i grzybicze) - Nieleczone wysokie ciśnienie tętnicze - Zabieg medycyny estetycznej ( kwas, botox ok.2-3 miesiące), nici liftingujące 6 miesięcy - Ekstrakcja zęba 2 tygodnie, implant zęba 2 miesiące

Natura daje ci twarz, którą masz w wieku dwudziestu lat; to do ciebie należy zasłużenie na twarz, którą masz w wieku pięćdziesięciu lat.

Coco Chanel

bottom of page