top of page

REGULACJA BRWI

HENNA BRWI / RZĘS
Bielsko-Biała

Regulacja brwi

 

Brwi są naturalną oprawą oczu. Ich odpowiednie podkreślenie doda spojrzeniu głębi, a twarzy nada odpowiedni charakter. Jednak warunek jest jeden – muszą być idealnie wymodelowane. Regulacja brwi nie jest zabiegiem długim ani skomplikowanym, dlatego warto o nim nie zapominać. W dzisiejszych czasach regulacja brwi to standard w pielęgnacji twarzy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 

Czy kształt ma znaczenie?

 

Kontur twarzy to podstawowy wyznacznik, którym kierujemy się podczas wyboru kształtu brwi.  Odpowiednio dobrany profil brwi podkreśli walory oraz rysy twarzy.

Regulację brwi zaleca się wykonywać w regularnych odstępach Ok 2-3 tygodnie, wtedy włoski odrastają równomiernie, ponadto stają się cieńsze i rzadsze.

Stylizacja łuku brwiowego

Jest to mały, aczkolwiek bardzo istotny element pielęgnacji twarzy. Odpowiednio nadany kształt brwiom, wydobywa piękno naszej twarzy, poprzez podkreślenie jej rysów.

 

Henna brwi – czy warto stosować?

 

Najpopularniejszym zabiegiem w gabinecie kosmetycznym jest niewątpliwie henna brwi. Stereotyp, iż musi być to czarna i mocna stylizacja, na szczęście odszedł w niepamięć.Kosmetolog po odpowiednio przeprowadzonym wywiadzie proponuje kształt oraz kolor pasujący do rysów twarzy, jednak to Ty decydujesz w jakim kształcie i odcieniu będziesz się czuła najlepiej.

 

Co więcej, henna poprawia wygląd i kondycję włosów (brwi lub rzęs), ponieważ stanowi naturalną, ochronną warstwę wzmacniającą.

Henna, znana na Bliskim i Dalekim Wschodzie od tysiącleci, jest naturalnym barwnikiem roślinnym produkowanym z liści i pędów lawsonii bezbronnej.

Henna jest składnikiem bogatym w magnez, wapńpotas oraz liczne mikropierwiastki takie jak: cynkżelazo, mangan czy miedź. W skład henny wchodzą również witaminy A, D, B, liczne enzymy, błonnik, oraz kwas oleinowy i linolowy. Należy również wspomnieć, że henna chroni włosy i skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
 

Zabieg z henną stosowany jest również w celu przyciemniania rzęs. Po takim zabiegu na kilka tygodni będziesz mogła zapomnieć o tuszowaniu rzęs, będą one wyraźnie ciemniejsze.

Henna nie niszczy włosów, dlatego nie ma niebezpieczeństwa uszkodzeń i nie zaszkodzi im nawet długotrwałe stosowanie.
 

bottom of page