top of page

Mezoterapia mikroigłowa

Bielsko-Biała

Mezoterapia mikroigłowa czyli mikronakłuwaniem zwana jest również przeznaskórkową syntezą kolagenu. Zabieg polega na kontrolowanej mikroperforacji skóry, wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia – dermarollera. Dermaroller posiada obrotową końcówkę zaopatrzoną w ok. 192 igły ze stali chirurgicznej, jest to urządzenie sterylne i przeznaczone tylko dla jednego klienta.

 

Celem zabiegu jest tworzenie w skórze mikronakłuć, które mają za zadanie zapoczątkować szereg procesów regeneracyjnych oraz zwiększenie przepuszczalności skóry dla składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Mikrouszkodzenia powstające w czasie zabiegu (ich głębokość zależy od długości zastosowanych igieł) pobudzają fibroblasty do syntezy kolagenu oraz glikozaminoglikanów. Efektem tego procesu jest wzrost grubości żywych warstw naskórka i zwiększenie wytwarzania lipidów cementu międzykomórkowego oraz składników NMF-u (naturalny czynnik nawilżający), co skutkuje poprawą nawilżenia skóry. Rezultatem tych procesów jest wygładzenie zmarszczek, blizn i rozstępów oraz zpoprawa jędrności skóry.

 

W czasie zabiegu powstaje około 700 000 mikrokanalików, stanowiących otwartą „drogę” dla substancji aktywnych, których zdolność wchłaniania zwiększa się o około 3000 razy w porównaniu z tradycyjną aplikacją kosmetyku.

 

Wskazania:

fotostarzenie,

przebarwienia,

zmarszczki,

wiotkość skóry,

skóra sucha,

zmęczona,

wymagająca regeneracji,

cellulit,

miejscowo zlokalizowana tkanka tłuszczowa,

rozstępy,

blizny (potrądzikowe, pooperacyjne) łysienie,

cienkie, osłabione włosy,

 

Obszary poddawane zabiegom mezoterapii mikroigłowej:

twarz, szyja, dekolt oraz brzuch, uda, pośladki, wewnętrzne strony ramion, ud czy, biust.

Efekty:

zwiększona produkcja kolagenu i elastyny,

pogrubienie żywej części naskórka,

napięcie skóry,

podniesienie owalu twarzy,

ujędrnienie,

widoczne podniesienie powiek i kącików ust,

wygładzenie zmarszczek,

rozjaśnienie przebarwień,

wyrównanie kolorytu skóry,

zwiększenie nawodnienia skóry,

redukcja blizn i rozstępów,

redukcja cellulitu,

 

Mezoterapia mikroigłowa jest jedną z najskuteczniejszych metod, jeżeli chodzi o stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Dowiedziono bowiem, iż utworzenie nowego kolagenu po zabiegu mezoterapii mikroigłowej trwa ok 2 miesiące, a wzrost ilości kolagenu po zabiegu po mezoterapii mikroigłowej wynosi 390 % w stosunku do stanu początkowego.

bottom of page