top of page

MASAŻ RELAKSACYJNY
BIELSKO-BIAŁA

Masaż relaksacyjny

  To niebanalne połączenie masażu klasycznego, energetycznego, a nawet gimnastyki poszczególnych obszarów ciała stanowiących podstawę masażu intuicyjnego, który dostosowany jest do indywidualnych odczuć oraz zapotrzebowań osoby masowanej.

Masaż relaksacyjny ma na celu wprowadzenie osoby masowanej w stan głębokiego wyciszenia i odprężenia jak i relaksu. Taki zabieg to idealne rozwiązanie dla osób żyjących w ciągłym stresie, jak również na zmęczenie zarówno psychiczne jak i fizyczne.

Ruchy masażu relaksacyjnego opierają się na intuicyjnym rozluźnieniu powstałych napięć, przywróceniu prawidłowego rytmu serca, zmniejszeniu bólu oraz usprawnieniu krążenia krwi. Taki typ masażu pomaga w pozbyciu się stresu i związanych z nimi dolegliwości takich jak ból głowy czy pleców, zaburzenia koncentracji czy też ogólnego wycieńczenia organizmu.

Masaż relaksacyjny stosuje się jako:

 -masaż całościowy – masujemy całe ciało „od stóp do głów”

 -masaż częściowy – np. plecy, kończyny górne lub dolne, głowa, dłonie czy stopy.

 

Przeciwwskazaniem do masażu jest: choroba nowotworowa, ostry i podostry stan zapalny, choroba ogólnoustrojowa organizmu, infekcja, zapalenie żył, duże tętniaki i żylaki, zaawansowana choroba nadciśnieniowa, zmiana ropna na skórze, stan zapalny na skórze, krwotok oraz tendencja do jego występowania, czas menstruacji.

 

Zabieg wykonywany w gabinecie nie jest masażem erotycznym i nie obejmuje masażu intymnych części ciała”

bottom of page