Kwas Pirogronowy
Kwas pirogronowy
Kwas pirogronowy ze względu na swój niewielki rozmiar cząsteczek ma zdolność szybkiej penetracji w głąb skóry. Jego intensywnie rewitalizujące działanie stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i GAG (glikozaminoglikany) w skórze właściwej, dzięki czemu zyskuje elastyczność i jędrność.
Ponadto kwas pirogronowy reguluje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza poziom wydzielania sebum. Doskonale sprawdza się w terapii skór trądzikowych, eliminuje zaskórniki i zapobiega powstawaniu wyprysków, dziki działaniu keratolitycznemu i antybakteryjnemu.
Kwas pirogronowy w zależności od stężenia jak i czasu ekspozycji może działać na poziomie naskórka jak i w głębszych partiach skóry.
Na poziomie naskórka działa antybakteryjnie i przeciwzaskórnikowo, wyrównuje koloryt skóry, i zmniejsza grubość warstwy rogowej. Na poziomie skóry właściwej działa nocno anty aging - pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.
Działanie kwasu pirogronowego:
-
hamuje nadmiar wydzielania serum
-
antybakteryjne, znacznie obniża pH skóry dzięki czemu pomaga leczyć trądzik i zanieczyszczenia,
-
rozluźnia połączenia komórek naskórka, dzięki czemu warstwa rogowa jest cieńsza, a nasza skóra staje się bardziej witalna.
Wskazania:
-
zaskórniki,
-
łojotok,
-
blizny potrądzikowe,
-
hiperpigmentacje pozapalne,
-
rogowacenie przymieszkowe,
-
zmarszczki
Po zabiegu:
-
nie należy się opalać przez 4 tygodnie,
-
wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym
-
intensywnie nawilżanie skóry,
-
nie należy zdrapywać łuszczącego się naskórka,
-
makijaż można nałożyć
-
kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach).
Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów zalecana jest pełna kuracja w serii ok. 6 zabiegów wykonywanych, co 2 tygodnie.